English   Руский  
Tu jesteś: Strona główna › Systemy
TEKNOTHERM MARINE HVAC

Dane kontaktowe

Teknotherm Marine HVAC sp. z o.o.

ul. Wyspiańskiego 51
70-497 Szczecin, Polska


e-mail: tmh@teknotherm.no

Systemy

Teknotherm Marine HVAC jest dostawcą szerokiej gamy urządzeń do systemów klimatyzacji, wentylacji, chłodnictwa i automatyki dla jednostek morskich.Standaryzacja naszych urządzeń pozwala na skrócenie procesów projektowania i instalacji oraz zwiększenie ich wydajności przy jednoczesnej minimalizacji kosztów.

Naszym klientom oferujemy kompletną dokumentację i pomoc techniczną podczas montażu urzadzeń, nadzór nad ich uruchamianiem oraz globalny serwis posprzedażowy.

Systemy HVAC dla pomieszczeń bytowych

Teknotherm proponuje szereg rozwiązań w zakresie klimatyzacji i wentylacji przestrzeni bytowych i technicznych. Wybór konkretnego rozwiązania zależy od projektowanej ilości i wielkości pomieszczeń, wymaganego ciśnienia dla zapobieżenia napływowi powietrza z zewnątrz oraz od zapewnienia odpowiednich warunków zdrowotnych i komfortu cieplnego w pomieszczeniach.

Agregaty chłodnicze

Agregaty chłodnicze są również ustandaryzowane i dopasowane do central klimatyzacyjnych, skonstruowane w taki sposób, by były lekkie i ergonomiczne w obsłudze. Sprężarki chłodnicze wykonane pod potrzeby i według norm przemysłu okrętowego zostały wybrane spośród znanych i sprawdzonych na rynku producentów, celem zapewnienia łatwego serwisu i zaopatrzenia w części zamienne.

Klimatyzatory zblokowane

Większość jednostek pływających ma oddzielne wymagania odnośne wentylacji i chłodzenia, które nie mogą być spełnione poprzez podłączenie do systemu centralnego. Tak pomieszczenie sterówki (mostek) jak i inne posiadają własne niezależne systemy klimatyzacyjne. Zakres wymagań stawianych przez Klientów odnośnie klimatyzacji jest zaspakajany przez Teknotherm, dzięki zróżnicowanej ofercie instalacyjnej. Kwestia zapewnienia warunków ochrony środowiska została rozwiązana przez zastosowanie nowych, przyjaznych środowisku czynników chłodniczych, a kompaktowe rozmiary urządzeń pozwalają na ich łatwą instalację. Dostępne są również akcesoria grzewcze i nawilżające.

Chłodnia prowiantowa

Teknotherm dostarcza również zestawy modułów izolacyjnych dla chłodni prowiantowej w formie gotowych fabrycznie zestawów wraz z narzędziami do ich montażu. Do każdej chłodni w zależności od jej rozmiarów i potrzebnej wydajności chłodzenia projektujemy i dostarczamy odpowiednie agregaty chłodnicze wraz z systemami starowania, prefabrykowanymi tablicami zaworowymi i chłodnicami komorowymi. Pozwala to na szybki i kompleksowy montaż kompletnej chłodni prowiantowej na wszystkich typach statków i jednostek morskich.

Urządzenia wentylacyjne

Urządzenia wentylacyjne są tak zaprojektowane, aby zapewnić napływ świeżego powietrza zgodnie z obowiązującymi normami. Oferowane wyposażenie jest zaprojektowane do zastosowania w systemach klimatyzacyjnych sterowni, pomieszczeń mieszkalnych, kuchni, pomieszczeń technicznych, warsztatów i do wentylacji obszarów niebezpiecznych, takich jak magazyny farb i substancji palnych oraz do wentylacji siłowni i ładowni na jednostkach morskich wszystkich typów.

Serwis

Wypracowana przez Teknotherm filozofia, łącząca zastosowanie komponentów wysokiej jakości, biegłość w projektowaniu, szybkość instalacji z konkurencyjną ceną, wychodzi naprzeciw nowoczesnym standardom światowej gospodarki morskiej. Odpowiedni dobór programów pozwala na szczegółowe i wydajne projektowanie. Wysyłka, instalacja i rozruch systemów, są koordynowane przez zespół naszych profesjonalnych projektantów, zapewniając dotrzymanie harmonogramu dostaw do stoczni. Zapewniamy fachową pomoc i doradztwo techniczne w trakcie całego procesu konstrukcyjnego. Dla naszych klientów oferujemy szeroki dostęp do części zamiennych, czynników chłodniczych oraz profesjonalnego serwisu.